فرایند پذیرش مقالات

 

1. هدف نشریه کارافن انتشار نتایج پژوهش‌ها، مقاله‌ها، تجربه‌های علمی و کاربردی استادان و پژوهشگران دانشگاه و خارج از دانشگاه در محورهای مصوب کارافن است که به دو زبان فارسی و انگلیسی چاپ می‌شود.

 

2. زمان فرایند داوری مقالات حداکثر سه ماه است.

 

3. مقاله‌ها از طریق پایگاه اینترنتی نشریه (لینک آن در سایت دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای موجود است) به نشانی karafan.tvu.ac.ir قابل ارسال است و تمامی فرایند داوری و پیگیری از طریق سایت امکان‌پذیر خواهد بود.

 

4. نویسندۀ مسئول مکاتبات ابتدا باید در سامانۀ کارافن (بخش حساب کاربری) به‌عنوان «نویسنده» ثبت‌نام کند و پس از تکمیل فرم مربوط به اطلاعات فردی، برای بارگذاری مقاله به قسمت «ارسال مقاله» مراجعه کند. گفتنی است نویسنده باید پیش از بارگذاری فایل‌های مربوط، مقاله را براساس راهنمای تدوین مقالات کارافن تنظیم کرده باشد.

 

5. آثار ارسالی نباید پیش‌تر در هیچ نشریه‌‌ای به چاپ رسیده یا همزمان به مجلۀ دیگری ارسال شده  و یا نمایه شده باشند.

 

6. تمامی مقالات پس از ارسال به کارشناسان، توسط سیستم همیاب مشابهت یابی شده و با توجه به درصد تشابه گزارش شده، مقالات تعیین تکلیف اولیه می گردند.

( از پذیرش اولیه مقالاتی که گزارش مشابهت یابی آن ها بالای 35 % می باشد، معذور خواهیم بود.)

 

7. هر مقاله توسط حداقل دو داور متخصص در موضوع مقاله ارزیابی می‌شود و پس از کسب دو نظر موافق و تأیید هیئت‌تحریریه، در نوبت چاپ قرار خواهد گرفت.

- داوری مقالات در فصلنامه «کارافن» به روش داوری همتا - دو سویه ناشناس (Double blind peer review) است (هویت نویسنده مقاله و داور برای دو طرف مشخص نیست).


- داوران موظفند در مدت زمان مشخص شده و براساس سیاست ها و دستورالعمل نشریه «علوم و فنون مدیریت اطلاعات» اقدام به داوری مقاله نمایند.

 

8. مقاله‌ها باید در نرم‌افزار Microsoft word 2010-2013 یا بالاتر در قطع وزیری تهیه شوند و تعداد کل صفحات بیشتر از بیست صفحه نباشد.

 

9. فایل هر مقاله باید در نسخه‌های الکترونیکی Word و Pdf همراه فرم تعهدنامۀ و فرم تعارض منافع نویسنده‌ها که در فایل جداگانه‌ای در منو اصلی بالای سایت قرار داده شده است، در وبگاه مجله بارگذاری شود.

 

10. برای داوری منصفانه و علمی مقاله، ضروری است نویسندۀ مسئول مکاتبات یک نسخه از مقاله (ترجیحاً نسخۀ word) را بدون بیان مشخصات فردی در سامانه بارگذاری کند. همچنین در نسخۀ Pdf مقاله، مشخصات فردی نویسنده‌(ها) (اعم از مرتبه علمی، میزان تحصیلات، شماره تماس، نام سازمان/محل خدمت، ایمیل و...) نگاشته شود.

 

فلوچارت روند بررسی و تعیین تکلیف مقالات نشریه کارافن